;
Режим роботи магазину :

ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00

Інструменти для живопису. Історія і різновиди

21 Вересня 2021, Вт

Історія виникнення перших інструментів для живопису

Мабуть всі, хто має хоч якесь відношення до живопису чи інших видів творчості зв`язаних з каліграфією чи графікою хоча б раз задавали собі питання: “А хто і коли взагалі придумав перші інструменти для малювання?”

Звісно знайти точну відповідь на це питання досить складно, але розглядаючи підручник з історії Стародавнього світу чи згадуючи Єгипетські піраміди з їх ієрогліфами можна зробити висновки, що вже тоді люди виготовляли та користувалися подібними інструментами. Трубчасті кістки зі шматочком шерсті або горсто заточені очеретинки з пальмовими волокнами — все це дозволяло створювати малюнки та написи які увійшли в історію світового живопису та каліграфії. 

В древньому Китаї писемність з'явилася одночасно з першими пензликами. Майстри каліграфії використовували довгі пасма собачої, соболиної чи лисячої шерсті прикріплені до бамбукової трубочки, що була прикрашена різноманітними декоративними елементами, металом та дорогоцінним камінням. Більш бідні частини населення самостійно виготовляли пензлики з кошачого хутра, гриви чи хвоста коней та навіть шерсті пацюків. 

У Європі XV століття популярним матеріалом вважалися пера птахів до яких додавалися пасма м'якої шерсті, щетини або навіть власного волосся. Такий пензлик мав виключно круглу форму та був не досить довговічним. Зазвичай художники та їх учні займалися виготовленням інструментів та фарб самостійно, індивідуально для своїх потреб. І лише в XVII столітті виникла така професія як майстер з виготовлення пензликів. Вони експерементували з різноманітним матеріалами та формами і винайшли ключову частину будь-якого пензлика — металеву обойму, що скріплює основу та хутро разом. Революційний винахід дозволив покращити не тільки існуючий вид художніх інструментів, а й розробити безліч нових різноманих форм, що залишали свої унікальні відбитки. 

Різновиди матеріалів для пензликів

Найвідомішими матеріалами для пензликів здавна вважається м`яке хутро, таке як у білки чи близького родича куниці — сибірського колонка або навпаки жорстка щетина яку брали у домашніх тварин — свиней, кіз чи поні. В українському Петриківському розписі використовують пензлики виготовленні з шерсті кота. Пасмо з довгих та коротких шерстинок прив'язують до дерев'яної палички, при потраплянні води такий пензлик набуває особливої каплевидної форми, яка і є основою Петриківського живопису.  Зараз з'являється безліч варіантів пензликів з синтетичним ворсом, таким як нейлон чи поліестер. Вони більш стійкі до агресивних розчинників та акрилової фарби, та краще витримують вплив різноманітних факторів, які зазвичай псують пензлики з натурального хутра. 

На нашому сайті представлений широкий вибір різноманітних пензликів як у наборах, так і поодинці, а також ви можете придбати професійні металеві мастихіни від бренду Santi. Щоб ознайомитися з усіма пропозиціями переходьте за посиланням.

Рекомендовані товари

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Наші переваги
Зручна доставка! Власна логістика + Нова пошта. Детальніше>>
Найкращі ціни! Зручні умови оплати. Детальніше>>
Гарантія якості! 14 днів на обмін товару. Детальніше>>
Надійний постачальник! Більше 15ти років досвіду. Детальніше>>